Výkup podílu domů 

Jak funguje podílové spoluvlastnictví?

Podíl domu získáváte v okamžiku, kdy dům vlastníte s jinými majiteli, tedy spoluvlastníte. Při podílovém spoluvlastnictví domu nejde o to, že dům rozdělíte na části a každý se stará o tu svoji, ale v domě používáte vše společně.  Kromě hezkých chvil, kdy chatu nebo chalupu vlastníte dohromady s rodinnými příslušníky a trávíte spolu víkendy a dovolené, může dojít i k nepříjemnostem se spoluvlastnictvím spojených. Problém může nastat ve chvíli, kdy se jeden ze spoluvlastníků nechce o společné prostory starat a finančně se podílet na údržbě nebo rekonstrukci. Nesnáze nastávají i v případě exekuce, kdy věci v domě můžou být považovány za majetek dlužníka.

Co dělat, když už nechcete podíl domu?

Pokud jste se dostali do situace, kdy již nechcete být spoluvlastníkem, můžete podíl prodat nebo darovat. V případě prodeje platí od ledna 2018 předkupní právo spoluvlastníků. Někdy ovšem spoluvlastníci podíl odkoupit nechtějí nebo celý prodej bojkotují. Kromě realitní kanceláře můžete využít nabídky výkupu Vašeho podílu domu.

V tomto případě Vám nabízíme výkup podílu domu rychle a bez starosti. Vykupujeme i menšinové podíly a výkupy podílu domů provádíme po celé České republice. Nabízíme kompletní servis a právní pomoc v případě neshod se spoluvlastníky, obrátit se na nás můžete i v případě exekuce, zadlužení nebo insolvence. Na základě vašeho telefonátu Vám náš makléř pomůže s řešením.

Pokud budete souhlasit s nabízeným řešením, domluví se s Vámi makléř na obhlídce domu. Poté zpracuje odborný posudek a určí cenu podílu. Vyřešíme všechna jednání s úřady, exekutory a věřiteli. Připravíme veškeré smlouvy (návrh kupní smlouvy a návrh zápisu do katastru) a po podpisu kupní smlouvy Vám ihned částku předáme. Je na Vašem zvážení, zda peníze chcete v hotovosti nebo převodem na účet.

MD: Spoluvlastníkem domu se můžete stát několika cestami. Pokud Vám tento typ vlastnictví nemovitosti nevyhovuje nebo snad nutně potřebujete větší obnos peněz, není nic jednoduššího než zvolit výkup podílu domů a svůj dům prodat. Naši specialisté uskuteční výkup podílu domů až do konce rychle a diskrétně. Ozvěte se nám.