Výkup podílu bytů

Spolumajitelem bytu se můžete stát mnoha způsoby. Můžete se rozhodnout s partnerem, někým blízkým nebo jakoukoliv další osobou koupit společně byt. Podle toho, jak velkou finanční položkou do koupě bytu zainventujete, tak velký podíl získáte. Další variantou je dědické řízení, kdy společně například se sourozenci zdědíte po příbuzném jeho byt. V tomto případě bývá jeho vlastnictví rozděleno rovnoměrně mezi dědice. V neposlední řadě se může jednat o majetkové vyrovnání, kdy díky soudnímu rozhodnutí získáte část bytu.

Ať už jste se stali spoluvlastníky bytu jakýmkoliv způsobem, vyplývá z toho pro Vás řada práv, ale také povinností. Jak už jste jistě moc dobře zjistili, o ničem zásadním nemůžete rozhodovat sami. Rádi byste se pustili do rekonstrukce nebo například stavebních úprav? Ke všemu musíte mít povolení ostatních vlastníků. Ne každému takový typ vlastnictví vyhovuje. Pokud i Vy patříte do skupiny těch méně spokojených, můžete využít možnost výkupu podílu bytů. 

Možnosti prodeje podílu

Prodej podílu není tak zcela jednoduchý, jak si můžete myslet. Ze zákona je dáno, že pokud chcete prodat podíl nemovitosti, musíte ji přednostně nabídnout ostatním vlastníkům. Pokud ostatní vlastníci odmítnou, můžete prodat svůj podíl, komu budete chtít. Pouhý jeden podíl bytu není častokrát tak jednoduché prodat, proto možná právě pro Vás bude nejlepší variantou výkup podílu bytu. 

Jak na to? 

Pro Vás to znamená jediné a to kontaktovat nás. Náš pracovník si s Vámi sjedná schůzku, na základě velikosti podílu, stavu bytu, lokality bytu a dalších faktorech vytvoří návrh výkupní ceny, a pokud budete souhlasit, o všechno ostatní se postaráme za Vás. Vytvoříme potřebné dokumenty, zajistíme jednání s úřady a postaráme se i o případné jednání s věřiteli či bankami, pokud je podíl zatížen dluhy. Poradíme si s exekucemi, zástavami i věcnými břemeny. Peníze za Váš podíl vyplácíme ihned do 1 dne. Stanovená částka výkupu Vám bude buďto vyplacena na bankovní účet nebo hotově.